Planując wycieczkę do krajów europejskich,warto najpierw zapoznać się z ich historią by wyszukać regiony, które warte są zobaczenia i napawanie się ich niesamowitym urokiem. Placówki turystyczne prześcigają się w atrakcyjnych ofertach pod względem ciekawych miejsc i niezbyt wysokich cen. Południe Europy to skarbnica jedynych w swoim rodzaju zabytków konstrukcyjnych, nieskazitelnych plaż z żółtym piaskiem a także drzew oliwnych. Ludzie wyjeżdżają do Chorwacji lub Italii nie tylko ze względu na słoneczną pogodę, ale również po edukację epokową, jaką mają możliwość nie tylko posiąść, ale także zobaczyć. Chorwacja nie zajmuje dużego obszaru, ale posiada dużą różnorodność kultur, pejzaży a także zapachów dań zastrzeżonych jedynie dla niej.

Turyści bardzo często zwiedzają miejscowość Makarska położone w Dalmacji.

Niezwykle urokliweteren idealny do spacerów, ze względu na urocze, barwne zaułki które czarują swoją urodą. Czarujące promenady nad Adriatykiem opasane sabalami zachęcają turystów do aktywnego wypoczynku. Wielbiciele zwiedzania architektury mogą wybrać się na oglądanie zabytkowych kościołów. Natomiast podróżnicylubiący delektować się słońcemmają możliwość oddania się relaksowi na efektownej plaży.

Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia są Włochy i jego wspaniała Wenecja, będąca klejnotem Starego Kontynentu.

Architektura, jakie pozostały do dnia dzisiejszego przyciąga turystów z całego globu.

Wenecja jest rybacką wyspą odznaczającą się barwnymi domami, zawiłymi kanałami i małymiuliczkami. Wielu ludzi uznaje ją za najbardziej sentymentalną miejscowość znakomitą na miesiąc miodowy.Urzekają tutaj klimatyczne kamienice postawione na podporach w wodzie, różne pomosty i naturalnie gondole.

Każdy, kto przybywa do Wenecji powinien, przynajmniej raz popłynąć nią po Canal Grande i zaznać ten wyjątkowy magii . .